Samsun Açı Okulları » Şimdi Bir İyilik Yap!..
0 (362) 428 08 00
Sosyal Medya Hesaplarımız

Şimdi Bir İyilik Yap!..

Okulumuz Değerler Eğitimi çalışmaları, İyiliği Yayalım teması kapsamında düzenlediğimiz “Hayatımızı kolaylaştıranlara teşekkür et” etkinliği bağlamında bu ay 1. Sınıf kadememizle Samsun 112 Acil Çağrı Merkezini, 2. Sınıf kadememizle İlkadım Halk Ekmek Fabrikasını, 3. Sınıf kadememizle Samulaş’ı, 4. Sınıf öğrencilerimizle Şehit Recep Tokur Polis Merkezini, 5. Sınıf kadememizle Samsun İtfaiyesini, 6. Sınıf kadememizle de Taflan Un Fabrikasına gezi düzenledik.

 

Bu gezileri düzenlemedeki temel motivasyonumuz, öğrencilerimizin hayatına bir şekilde etki eden kişi ve kurumların önemine vurgu yapmak ve çocuklarımızın bu konudaki farkındalıklarını arttırmak oldu. Hayatın rutini içerisinde gözden kaçırdığımız onlarca noktadan biri de budur.


Toplumda her birimiz bir diğerine hizmet ediyoruz, başka bir deyişle her birimizin çabasıyla toplum denilen olgu ortaya çıkıyor. Bunu gözden kaçırmamız, bu ilişkiyi tamamen maddi bir alışverişe indirgememiz, varlığımızı anlamlandıran temel değerlerden biri olan minnet duygusunu ne yazık ki ortadan kaldırıyor.

Oysa ki inancımıza göre insan maddi bir varlıktan daha fazlasıdır. Bir toplumda yaşar ve bu toplumu insani ilişkilerin sağlıklı olması ayakta tutar. İnsani ilişkileri ayakta tutan en önemli noktalardan biri de minnet duygusudur. Bu hasletlerin çocuklarımıza kazandırılmasını ve yaşatılmasını sağlamak son derece hayatidir.

Yaptığımız çalışmalarda bizlere olan inancınız ve desteğiniz için ayrıca teşekkür eder, değerli hassasiyetiniz için şükranlarımızı sunarız.